Lekkie rowery dla dzieci - prosty i szybki sposób na naukę jazdy

Ta kategoria to z pewnością prawdziwa gratka dla każdego pasjonata jazdy na rowerze. Oferujemy nie tylko wiele modeli lekkich rowerów takich marek jak: Woom, Frog, Kubikes, Early Rider, PUKY LS PRO, Bungi Bungi, Nallo Bikes ale również akcesoria do nich. Ponadto, oferowane przez nas rowerki dla dzieci dostępne są w wielu kompozycjach i rozmiarach kół 14", 16", 18", 20", 24", 26" więc spełnimy wymagania każdego klienta. Wiemy jak ważne jest, aby dzieci zostały odpowiednio zmotywowane do aktywności fizycznej. Kluczem do  sukcesu w szybkiej nauce jazdy na rowerze są właśnie lekkie, odpowiednio dobrane sprzęty. 

Poza tym, wcześniejsza nauka 3-4 latka z pewnością pozytywnie wpłynie na zmysł równowagi dzieci, krążenie krwi oraz zdrowie naszego dziecka. W przyszłości, kiedy ich rówieśnicy będą dopiero oswajać się z dwukołowcem, one będą już bez przeszkód szusować po drogach i jeździć na wycieczki rodzinne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym i różnorodnym asortymentem.

 Kubikes Lekki Rower Dla Dzieci 16 S"  MTB Lasur Pink Kubikes Lekki Rower Dla Dzieci 16 S" MTB Lasur Pink
Producent: KUbikes
Cena:

1 749,00 zł

zobacz więcej

Bezpieczne rowerki dla dzieci

W naszym sklepie znajdą Państwo rowerki dla dzieci o wielu kolorach i designach. Są to między innymi produkty marki PUKY, istniejącej na rynku już od ponad 60 lat. Tworzą oni pojazdy wyjątkowo bezpieczne, dzięki temu, że dysponują zaawansowanym laboratorium testowym i kontrolnym, sprawdzającym produkty nawet jeszcze dokładniej niż jest to określone w normach i dyrektywach. Ponadto, w ofercie mogą Państwo znaleźć także rowerki dla dzieci hiszpańskiej marki Orbea, które również charakteryzują się bezpieczeństwem i wysoką bezawaryjnością. Na uwagę z pewnością zasługują modele GROW, które można dostosowywać do wzrostu rosnącego wciąż użytkownika. Mają one też lekką aluminiową ramę, dzięki czemu maluchy nie mają trudności z ich podnoszeniem.

Poza samymi rowerkami dla dzieci, przygotowaliśmy także szeroki zasób różnorodnych akcesoriów. Mogą to być np. dzwonki lub trąbki, zwracające uwagę na małego rowerzystę. Ponadto, w pojeździe warto zamontować koszyczek, w którym będzie można przewozić np. napój lub zabawki. Rowerek powinien mieć także lampkę pozycyjną, podnoszącą widoczność na drodze gdy robi się ciemno.

hulajnogi

Rowerki dla dzieci – zalety

Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sportów – codziennie widzi się mnóstwo ludzi poruszających się tymi pojazdami, zarówno w miastach, jak i na wsiach. Warto zachęcać do tego rodzaju aktywności już od dziecka, jako że nawyki wyrobione w najmłodszych latach często zostają z nami na długo. Wpływa to na kondycję i wspomaga rozwój ruchowy, co jest w okresie dorastania ogromnie istotne. Poza tym, jest to fantastyczna forma wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. W dziecku budzi się wtedy ciekawość świata i może wraz z rodzicami odkrywać wciąż nowe miejsca na przejażdżki.

Nauka jazdy na rowerze - jak zacząć?

Naukę jazdy można zacząć już w bardzo wczesnym wieku, przy pomocy biegowych rowerków dla dzieci. Są to pojazdy bez pedałów, dzięki którym maluch już w wieku 2-3 lat może uczyć się przyjmowania poprawnej postawy ciała i sterowania jednośladem. Gdy dziecko ma 4-5 lat, warto przejść na rower z pedałami, ponieważ w tym wieku zazwyczaj jest już gotowe na to, aby opanować sterowanie, hamowanie i utrzymywanie równowagi.

Na lekcje jazdy należy wybrać w miarę równy teren, aby dziecko nie musiało stosować wiele siły, co z pewnością ułatwi opanowanie tej umiejętności. Rodzic nie powinien wywierać presji, aby maluch kojarzył aktywność fizyczną z dobrą zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Warto wtedy ustawić siodełko posiadanego rowerka w niskiej pozycji, aby pociecha miała możliwość podparcia się nóżkami w razie potrzeby. Kierownica z kolei powinna być umieszczona tak, żeby maluch siedział wyprostowany i nie wykształcał sobie wad postawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium